از سولفات آلومینیوم چه می دانید؟

سولفات آلومینییوم

همانطور که می دانید سولفات آلومینیوم بسیار کاربردی و مفید است. استفاده از سولفات آلومینیوم در بسیاری از صنایع و محصولات ثابت کرده است که این ماده یک ماده ضروری در تولیدات شیمیایی به حساب می آید. در مقالات قبل شما را با برترین کاربرد های سولفات آلومینیوم آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سولفات آلومینیوم و کاربرد های آن اطلاعات بیشتری به دست آورید.

کاربرد سولفات آلومینیوم در رنگرزی پارچه

یکی دیگر از کاربرد های سولفات آلومینیوم در رنگ کردن و چاپ لباس است. وقتی سولفات آلومینیوم در مقادیر زیاد آب که کمی هم دارای خواصی با PH قلیایی باشد، حل شود مواد چسبنده و آلومینیوم هیدروکساید تولید می شود. این مواد چسبنده باعث چسبیدن رنگ به پارچه می شوند. نقش سولفات آلومینیوم این است که کار را فیکس کند و زمانی که پارچه دوباره مرطوب شد باعث می شود که رنگ پارچه از بین نرود.

استفاده از سولفات آلومینیوم در ساخت کاغذ

در گذشته از سولفات آلومینیوم در ساخت کاغذ استفاده می شد. اما امروزه در بیشتر موارد از مواد مصنوعی استفاده می شود. سولفات آلومینیوم برای ساییز و اندازه کاغذ کاربرد دارد. در این روند از سولفات آلومینیوم با محلول صمغ صنوبر ترکیب می شود تا جذب پذیری کاغذ را تغییر دهد.

این تغییر باعث می شود خواص جوهر بر روی کاغذ تغییر پیدا کند. استفاده از سولفات آلومینیوم در کاغذ به این معنی است که کاغذ در شرایط اسیدی تهیه شده است. استفاده از مواد مصنوعی باعث می شود از مواد اسیدی در تولید کاغذ استفاده نشود. آن کاغذ هایی که اسیدی باشند به راحتی اندازه گیری می شوند در صورتی که کاغذ هایی که از سولفات آلومینیوم در تهیه آن ها استفاده می شود اینطور نیستند.

همانطور که متوجه شدید از سولفات آلومینیوم استفاده های بسیار زیادی می شود و روزانه با این ماده بسیار سر و کار خواهید  داشت. حتی آبی که می نوشید با سولفات آلومینیوم تصفیه شده است.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *