سایر کاربرد های سولفات آلومینیوم

همانطور که می دانید استفاده از سولفات آلومینیوم برای از بین بردن آلودگی های آب بسیار کاربردی است. علاوه بر آلومینیوم سولفات کاربرد های بیشمار بسیار دیگری نیز دارد که با مطالعه مطالب قبل می توانید با مهم ترین کاربرد های سولفات آلومینیوم آشنا شوید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد تصفیه آب و عوامل مشابه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

سولفات آلومینیوم علاوه بر اینکه آب را تصفیه می کند، مقدار PH خاک را نیز به تعادل می رساند، حوضچه ها را نیز تمیز می کند.

سولفات آلومینیوم یک ماده حلال در آب است که از سولفور و اکسیژن به دست می آید، این ترکیب کریستال های جامدی را به وجود می آورد که هنگامی که خیس شوند حالتی لیز مانند به خود می گیرند. آلومینیوم سولفات غیر قابل اشتعال است. آلومینیوم سولفات با کاربرد های بسیار زیادی که دارد هم برای مصارف خانگی و هم صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از ما روزانه با این ماده بسیار سر و کار داریم و در باغبانی، رنگ کردن پارچه و همچنین بسیاری از کاربرد ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های سولفات آلومینیوم

از این ماده به عنوان تثبیت کننده استفاده می شود. برای تثبیت کردن رنگ از سولفات آلومینیوم استفاده می شود. با استفاده از این ماده رنگ پارچه بعد از شستشو محو نمی شود و از بین نمی رود.

استفاده به عنوان جمع کننده. سولفات آلومینیوم با بهم چسبیدن و جمع شدن ذرات و آلودگی های موجود در حوضچه ها و استخر ها می شود. به همیین خاطر با استفاده از آن می توان به راحتی آلودگی ها را در یک قسمت جمع کرد تا استخر راحت تر تمیز شود.

آلومینیوم سولفات از رشد خره و جلبک جلوگیری می کند. این ماده مقدار فسفات موجود در آب را کاهش می دهد. فسفر غذای جلبک ها و خزه ها به شمار می رود به همین خاطر استفاده از سولفات آلومینیوم در آب باعث کاهش مقدار فسفات و در نتیجه کم شدن خزه ها و جلبک ها می شود.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *