مقایسه سولفات آلومینیوم و پتاسیوم آلومینیوم سولفات

تولید سولفات آلومینیوم

همانطور که می دانید سولفات آلومینیوم ماده ایی بسیار ارزشمند و مفید است و در صنعت بسیار کاربرد دارد. برخی از کاربرد های سولفات آلومینیوم شامل: تصفیه آب، استفاده در کشاورزی و باغبانی، انعقاد خون و جلوگیری از خونریزی، استفاده در فوم های آتشنشانی و همچنین بسیاری از کاربرد های دیگر که در مطالب قبل با آن ها آشنا شدید. البته می توان گفت که یکی از مهم ترین کاربرد های این ماده ارزشمند استفاده از آن برای تصفیه آب می باشد.

با مطالعه مطالب قبل می توانید اطلاعات بسیار جالبی در مورد اهمیت نگهداری از سولفات آلومینیوم به دست آورید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سولفات آلومینیوم و همچنین مقایسه آن با پتاسیوم آلومینیوم سولفات اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

سولفات آلومینیوم

سولفات الومینیوم طی دو مرحله تولید می شود و واکنش گرمادهی و فرایند تولید آلومینیوم

سولفات از قبیل زیر است:

2Al(OH)3 + 3H2SO4 + 8H2O → Al2(SO4)3 .14H2O     ∆fH = -156 kJ mol-1

از پتاسیوم آلومینیوم سولفات چه می دانید؟

پتاسیوم آلومینیوم سولفات ماده ایی شیمیایی است که با فرمول  KAl(SO4)2 نمایش داده می شود.

این ماده نیز مانند سولفات آلومینیوم ماده ایی بسیار کاربردی است که کاربرد های صنعتی بسیار زیادی دارد. پتاسیوم آلومینیوم سولفات را می توان درساختار رنگ و چسب نیز مشاهده کرد.

در صنایع غذایی، دارویی و همچنین آرایشی این ماده بسیار کاربرد دارد. همچنین مانند سولفات آلومینیوم از این ماده شیمیایی در تهیه کاغذ نیز استفاده می شود. علاوه بر موارد فوق یکی دیگر از کاربرد های پتاسیوم آلومینیوم سولفات استفاده در تسریع روند سفت شدن بتن و گچ است.

در مطالب بعدی در مورد سایر فواید و خطرات پتاسیوم آلومینیوم سولفات اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار خواهیم داد. نمایندگی داتیس در کرج و همچنین نمایندگی محصولات کن در کرج و نمایندگی آلتون در کرج هم میتوانید نمایندگی بیمکث در کرج از خدمات ما استفاده نمایید.

برای تهیه و خرید سولفات آلومینیوم می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. شرکت پگاه محیط آرین ارائه دهنده با کیفیت ترین سولفات آلومینیوم با مناسب ترین قیمت ها است.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *