کاربردهای سولفات آلومینیوم

کاربرد سولفات آلومینیوم

استفاده از سولفات آلومینیوم روز به روز تغییر می کند، چنانچه در بسیاری از صنایع اساسی هم استفاده می شود.درواقع، شاید شما بدون آنکه بدانید هم، روزانه با آن در ارتباط هستید! می توانید برای دانستنی های بیشتر، به سایت مراجعه کنید.

کاربردهای سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم

استفاده های روزانه

بیشترین استفاده و کاربرد سولفات آلومینیوم در خانه ها است. این ترکیب معمولا در جوش شیرین، پیدا می شود. هرچند در خصوص اینکه آیا آلومینیوم برای اضافه شدن به سبد غذایی مناسب است یا نه، بحث هایی وجود دارد. همچنین در مام های زیر بغل و ضد عرق از این سولفات یافت می شود. اگر در سال 2005 اداره ی دارو و غذای جهانی آن را به عنوان کاهش دهنده ی رطوبت، به رسمیت نمی شناسد.درآخر، برای بندآوردن خون برای زخم های سطحی و کوچک در مدادهای خون بندآور هم استفاده می شود.

باغبانی

از دیگر کاربردهای سولفات آلومینیوم می توان به استفاده در کارهای باغبانی اشاره کرد. چراکه بسیار اسیدی است و معمولا به خاک های قلیایی برای متعادل کردن ph  گیاه ها، اضافه می گردد. هنگامی که این ترکیب با آب مخلوط می شود، هیدروکسید آلومینیوم و مقادیر زیادی از محلول رقیق شده ی اسید سولفوریک را شکل می دهد که خاک اسیدی را تغییر می دهند. باغبان هایی که گل ادریس را می کارند معمولا از این ترکیب برای تغییر رنگ گل استفاده می کنند. زیرا این گل نسبت به ph خاک بسیار حساس است.

کاغذ سازی

در گذشته، از این سولفات برای ساخت کاغذ استفاده می شده است. هرچند بعدها مواد مصنوعی جایگزین آن شد. از آن، برای تغییر اندازه ی کاغذ استفاده می کردند. در این فرآیند، سولفات با صابون گلاب ترکیب می شده تا خاصیت کاغذ را تغییر دهد. هرچند ممکن است ندانید اما در بسیاری از چیزهایی که روزانه استفاده می کنید، سولفات آلومینیوم وجود دارد.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *