آگاهی های لازم در استفاده از سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم

همانطور که می دانید سولفات آلومینیوم ماده ایی بسیار ارزشمند است و در بسیاری شرایط کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد ها و فواید فوق العاده سولفات آلومینیوم باعث شده است تا این ماده ارزشمند بسیار شناخته شده باشد.

در مطالب قبل شما را با نکات مهم در مورد سولفات آلومینیوم و همچنین اهمیت نگهداری از این ماده آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد احتیاط های لازم و خطرات آلومینیوم سولفات نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

مانند سایر مواد شیمیایی آلومینیوم سولفات نیز ممکن است خطرناک باشد و هنگام استفاده از آن باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

یکی دیگر از نام های سولفات آلومینیوم، آلومینیوم تری فسفات است. الومینیوم سولفات ماده ایی بدون بو، سفید رنگ کریستالی، جامد  و مانند ماسه است. برای بهبود فاضلاب، تصفیه آب، ساخت کاغذ و همچنین دباغی چرم مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با برخی خطرات سولفات آلومینیوم

هنگامی که سولفات آلومینیوم تنفس شود ممکن است آثار مخربی در سلامت افراد داشته باشد. اگر آلومینیوم سولفات با پوست و چشم تماس پیدا کند ممکن است باعث سوختگی و خارش شود.

سولفات آلومینیوم در آب باعث سوزش چشم می شود.

اگر سولفات آلومینیوم را بو کنید، بینی و گلوی شما دچار سوزش و خارش می شود و به موجب آن سرفه های شدیدی اتفاق می افتد. وارد شدن آلومینیوم سولفات در حلق موجب نفس تنگی می شود.

مراقبت های لازم در استفاده از سولفات الومینیوم

تماس با چشم
اگر این ماده با چشم تماس پیدا کرد باید بلافاصله چشم ها را به مدت حداقل 30 دقیقه با آب بشویید. اگر لنز گذاشته بودید بلافاصله لنزتان را بردارید و چشم ها را با اب بشویید. سپس به دنبال داروی مربوطه بگردید.

در مطالب بعد شما را با سایر موارد مهمی که در استفاده از سولفات آلومینیوم لازم است، بدانید آشنا خواهیم کرد.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *