سولفات آلومینیوم و اصلی ترین کاربرد های آن( بخش دوم)

قیمت سولفات آلومینیوم

همانطور که می دانید استفاده از سولفات آلومینیوم در صنایع بسیار کاربردی است. در مطالب قبل شما را با برخی از اصلی ترین کاربرد های سولفات آلومینیوم اشنا کردیم و در این مورد اطلاعات بسیار زیادی در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سولفات آلومینیوم اطلاعات بیشتری به دست آورید.

استفاده از آلومینیوم سولفات به عنوان تثبیت کننده رنگ

در صنایع رنگرزی از این ماده برای تولید رنگ های روشن بسیار استفاده می شود. تثبیت کننده ماده ایی است که باعث می شود رنگ روی پارچه باقی بماند. برای این کار باید آلومینیوم را در آب داغ در رنگ حل کرد. سپس پارچه را توی محلول قرار داد تا مدتی در آن باقی بماند. در این صورت هر زمان که پارچه شسته شود رنگ آن نمی رود و ثابت باقی می ماند.

سولفات آلومینیوم

دباغی کردن چرم

هنگامی که از پوست حیوانات برای تهیه چرم استفاده می شود در روندی به نام دباغی کردن چرم سازی انجام می شود. در این روند از آلومینیوم سولفات با سدیوم کلرید( نمک طعام)، آرد و همچنین نوعی دیگر از نمک به نام سدیوم کربنات استفاده می شود. در دباغی چرم قبل از اینکه پوست جدا شود لازم است تا به مدت 24 ساعت در مخلوط این مواد باقی بماند. این روند چند بار تکرار می شود. استفاده از سولفات آلومینیوم در این روند باعث می شود تا پوست حیوانات متلاشی و خراب نشود.

تصفیه آب

سولفات آلومینیوم به آب اضافه می شود تا آلودگی های موجود را جداسازی کند. همچنین از این ماده برای تصفیه آب موجود در استخر ها و همچنین برکه ها نیز بسیار مناسب است. همانطور که قبلا هم گفتیم از آلومینیوم سولفات برای از بین بردن خزه های موجود در آب استفاده می شود.

برای تهیه بهترین انواع سولفات آلومینیوم می توانید با این مجموعه در تماس باشید.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *