قرص سولفات آلومینیوم چیست؟

قرص سولفات آلومینیوم چیست؟

معرفی قرص سولفات آلومینیوم

همان طور که می دانید در جواب قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ باید گفت که ماده ای شیمیایی است که محلول در آب است. به خاطر این که انرژی خاصی در میان مولکول های خود دارد، از آن برای منعقد کردن تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود و باید بدانید که نام دیگر این ماده زاج سفید است و به عنوان ماده ای ضد تعریق نام می برند.

شما باید بدانید که سولفات آلومینیوم را هم به صورت قرص و هم به صورت مایع تولید می کنند. همچنین باید بدانید که مختلف ترین آبپوش ها برای آن وجود دارد و به خاطر این که ph پایینی دارند، خاصیت ضد اسیدی را دارا می باشد. کاربرد هایی در تولید دارو و صنایع نساجی دارد و نکته ای که وجود دارد این است که از نظر شیمیایی آن را به شکل کریستال سفید و حالت پودری تولید می کنند که دارای حالت پایداری است.

تولید قرص سولفات آلومینیوم

زمانی که می خواهید در مورد قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ اطلاعاتی را داشته باشید باید بدانید که برای تولید این ماده باید کیفیت را مد نظر قرار دهید. به دلیل این که اگر کیفیت سولفات آلومینیوم قابل قبول نباشد، هنگامی که می خواهند از آن استفاده کنند. در صنایع تولید کاغذ و آب آشامیدنی ممکن است عملکرد غیر مناسبی را داشته باشد و باید بدانید اگر کیفیت این ماده بالا باشد می توانید آن را حتی به کشور های همسایه صادر کنید.

خرید قرص سولفات آلومینیوم
نمونه ای از قرص سولفات آلومینیوم پگاه محیط

روش تولید این قرص به این صورت است که خاک بوکسیت را حرارت می دهند تا آلومینا تولید شود. در این زمانی ماده جدیدی که آلومینا نام دارد را با اسید سولفوریک واکنش می دهند و در بخش آخر باید آن را تصفیه کنید تا قرص سولفات آلومینیوم را با کیفیت و خالصی بالا بدست آورید و آن را باید در کیسه های 25 تا 30 کیلوگرمی بسته بندی کنند.

روش دیگری که برای تولید این ماده وجود دارد این است که آن را در آزمایشگاه ها تولید کنند ولی آن را نمی توان در حجم انبوه تولید کرد و این روش به این صورت است که فلز خالص آلومینیوم را در داخل اسید سولفوریک که داغ است حرارت می دهند و آن را تولید می کنند.

انواع مختلف سولفات آلومینیوم

برای تولید قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ باید بدانید که در حالت کلی این سولفات آلومینیوم را در دو نوع A و B دسته بندی می کنند و نکته ای که وجود دارد این است که سولفات آلومینیومی که از نوع A است، از مواد سفید رنگ جامد که آهن آن غلظتی در حدود 0.05 درصد است تشکیل شده است و این در حالی است که سولفات آلومینیومی که از نوع B است از مواد قهوه ای و جامد مانند تشکیل شده است که غلظت آهن آن چیزی در حدود 1.5 درصد است.

کاربرد های مختلف قرص سولفات آلومینیوم

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ و در جواب آن باید گفت که این ماده در صنایع مختلف به شکل های گسترده کاربرد دارد و شامل موارد زیر است که هر کدام بسته به نوع کار و نیازی که دارند از آن استفاده می کنند.

 1. صنایع تولید کاغذ و سلولزی
 2. صنایع تصفیه و تولید فلز روی
 3. صنایع داروسازی و پزشکی
 4. صنایع تولید کود کشاورزی
 5. در صنعت تولید فوم آتش نشانی
 6. صنایع تولید و تهیه گلیسیرین
 7. صنایع تولید و تهیه شکر
 8. سولفات آلومینیوم در استخر
 9. تولید و تهیه کاتالیست های شیمیایی
 10. تولید رزین های آلومینیومی
کاربرد سولفات آلومینیوم
نمونه ای از سولفات آلومینیوم پگاه محیط

ویژگی های مهم سولفات آلومینیوم

زمانی که می خواهید بدانید که قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ باید به طور کامل ویژگی های آن را بشناسید که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

 • در آب قابلیت حل شدن دارد.
 • در الکل قابل حل شدن نیست.
 • آلومینیوم سولفات بدون بو است.
 • شار الکتریکی را خنثی می کند.
 • ذرات رنگی را می تواند حذف کند.
 • کربن آلی محلول ها را حذف می کند.
 • آب را از اطراف با قدرت بالا جذب می کند.
 • بالا ترین کارایی را در حذف کامل ترکیبات دارد.
 • قابل اشتعال نیست ولی در عین حال قابلیت سوختن دارد.

خرید ماده سولفات آلومینیوم

در جواب قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ باید بگویم که افراد هنگامی که به طور کامل آن را شناختند به فکر خرید آن هستند که شرکت پگاه محیط یکی از بهترین شرکت هایی است که آن را ارائه می دهد و به نسبت دیگر رقیب ها با قیمت کمتری روانه بازار می کند و تمام تجهیزات و ملزومات آن را با بالاترین کیفیت تولید می کند و شما می توانید با توجه به کاری که دارید و به اندازه مورد نیاز خود آن را خریداری کنید.

ماده سولفات آلومینیوم
نمونه سولفات آلومینیوم بلوری پگاه محیط

سخن پایانی

سعی کردیم در این مقاله برای شما موارد و نکاتی که در قرص سولفات آلومینیوم چیست؟ بسیار مهم است را به طور کامل توضیح دهیم و به شما بگوییم که در صنایع مختلف چه کاربرد هایی دارد و هر صنعت به چه مقداری از این محلول نیاز دارد زیرا این سولفات آلومینیوم دارای دو نوع است که هر کدام از آن ها مزایا و ویژگی های مخصوص به خود را دارند و باید بدانید که اگر با آب ترکیب شود خاصیت اسیدی پیدا می کند و PH آن کمتر از 2 می شود و قابلیت خوردگی فلزات و سوختگی شیمیایی را به همراه دارد.

سوالات متداول قرص سولفات آلومینیوم چیست؟

 1. سولفات آلومینیوم چه نقشی در ساخت و ساز دارد؟
  سولفات آلومینیوم در ساختمان سازی هم کاربرد هایی دارد و این ماده را می توان به بتن اضافه کرد و نکته ای که وجود دارد این است که باعث تنظیم سریع تر بتن می شود و آن را به تعادل می رساند و باید بدانید که این کار ساختمان شما را ضد آب می کند.
 2. کاربرد سولفات آلومینیوم در صنایع غذایی چیست؟
  در صنایع غذایی از سولفات آلومینیوم به عنوان عامل خمیری کردن، سفت کردن و بستن خمیر، شفاف کردن نوشیدنی های سبک، سطح PH را در چغندر و گوجه فرنگی و دیگر سبزیجات ها کنترل می کند و آب چغندر های قندی را تصفیه می کند.
 3. نگهداری سولفات آلومینیوم به چه صورت است؟
  جذب رطوبت در سولفات آلومینیوم بالا است و باعث می شود که کریستال ها بهم بچسبند و سفت شوند، به همین دلیل آن ها را در کیسه های پی وی سی نگهداری می کنند و باید در مکان خنک و خشک و دور از مواد ناسازگار و قلیایی قرار بگیرند.
Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *