فواید سولفات سدیم در کشاورزی

استفاده از اسید سولفوریک در کشاورزی

سوفلات سدیم یکی از مهم ترین مواد در صنعت کشاورزی است که در ادامه به بررسی مهم ترین کابردها و فواید سولفات سدیم در کشاورزی می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشخصات سولفات سدیم

سولفات سدیم بی آب نیز به نام نمک گلابر به طور گسترده در صنعت کشاورزی استفاده می شود. ظاهر جامد کریستالی سفید دارد. سولفات سدیم در ساختار بی آب از نظر شیمیایی بسیار پایدار است. هنگامی که به عوامل اکسید کننده یا کاهش دهنده ارائه می شود واکنش نشان نمی دهد. در دماهای معمولی، سولفات سدیم با اجزای مختلف پاسخ نمی دهد. سولفات سدیم در زراعت و کشاورزی برای حفظ میزان کربنات و بی کربنات در خاک استفاده می شود. سطح مقاومت به نمک هر محصول منحصر به فرد است. افزودن سولفات سدیم بدون آب می تواند به فرد در دستیابی به سطح نمک ایده آل کمک کند و تشکیل بدن را افزایش دهد.

مهم ترین کاربردها و فواید سولفات سدیم در کشاورزی

در اینجا چندتا از مهم ترین کاربردهای سولفات سدیم در کشاورزی آورده شده است:

محدود کردن تحمل نمک در خاک

سطح تحمل ساپورت ها به طور مستقیم بر رفاه عمومی و توسعه محصول تأثیر می گذارد. این اساسی است که سطح مقاومت ایده آل خاک برای تضمین کارایی باورنکردنی انجام شود. افزودن سولفات سدیم بدون آب در مقادیر مشخص شده می تواند کیفیت خاک را بهبود بخشد و توسعه محصولات را تشویق کند. نمک های کربنات و بی کربنات بر جوانه زنی گیاهان تأثیر می گذارند. این شاید بهترین دلیل استفاده گسترده از سولفات سدیم در کشاورزی و کشت است.

به عنوان یک کود عمل می کند

سولفات سدیم در ساختار بی آب خود یک کود غیر واکنشی و غیر مضر است که رشد محصولات را افزایش می دهد و همچنین از آن در برابر آسیب محافظت می کند. سولفات سدیم احتمالاً باهوش ترین کود در دسترس است. در هر صورت، پیروی از دستورالعمل ها و تعیین یک خط از پیش تعریف شده برای تضمین نتایج ایده آل ضروری است.

افزایش رشد محصولات زراعی با سولفات سدیم

چندین مطالعه و مقالات تحقیقاتی نشان داده اند که استفاده از سولفات سدیم بی آب می تواند برای کشت و کشاورزی بسیار مفید باشد. این می تواند عملکرد مزرعه را بهبود بخشد و از عملکرد عالی کشاورزی حمایت کند. کیفیت و مقدار کلی اقلام را می توان با استفاده از سولفات سدیم بهبود بخشید.

مهم ترین ویژگی های رایج سولفات سدیم

از ویژگی های سولفات سدیم می توان اشاره کرد به:

 • نقطه انحلال سولفات سدیم بدون آب 884 درجه سانتیگراد است.
 • سولفات سدیم بی آب دارای ظاهری شبیه پودر کریستالی سفید است.
 • سولفات سدیم بدون آب حلال در آب است، اما گلیسیرین در لیکور نامحلول است. این ترکیب شیمیایی بالاترین حلالیت را در آب دارد.
 • در گلوله ها، کریستال های بزرگ، جامد مرطوب مانند ساختار پودر خشک قابل دسترسی است.
 • سولفات سدیم بی آب دارای ضخامت 2.671.g/cm3 است
 • ساختار پودر خشک سولفات سدیم بی آب، کریستال اورتومبیک سفید و دو هرمی است.
 • ذرات سولفات سدیم بی آب در ساختار پودری سفید رنگی ضعیف هستند.
 • سولفات سدیم بدون آب هیچ بوی طبیعی ندارد. بیشتر از بی بو است.
 • طعم این ترکیب شیمیایی تا حدودی تند و شور است.
 • سولفات سدیم در ساختار بی آب خود در طی فرآیند تخریب بخار در اکسید سدیم تولید می کند.
 • مصرف سولفات سدیم مربوط به محیطی است که از آن استفاده می شود. محلول و بی طرف است.
سخن پایانی
سولفات سدیم بدون آب به طور گسترده در کشت و کشاورزی برای بهبود کیفیت محصول استفاده می شود. تولید کنندگان بی آب سولفات سدیم متعددی وجود دارند که سولفات سدیم را در مقادیر و ساختار مورد نیاز تشکیل می دهند. انجام تحقیقات کامل و ارتباط با ارائه دهندگان اصلی بی آب سولفات سدیم برای تضمین کیفیت و پشتیبانی مشتری ضروری است.

سوالات متداول فواید سولفات سدیم در کشاورزی

 1. هدف از استفاده از سولفات سدیم چیست؟
  سولفات سدیم برای خشک کردن مایعات آلی استفاده می شود. به عنوان پرکننده در پودر شوینده های لباسشویی خانگی. به عنوان یک ماده ریز کننده که حباب های کوچک هوا را از شیشه مذاب حذف می کند. نمک گلوبر، دکاهیدرات، به عنوان ملین استفاده می شد که داروهای خاصی مانند استامینوفن را از بدن خارج می کند.
 2. آیا از سولفات سدیم به عنوان کود استفاده می شود؟
  به عنوان یک کود عمل می کند: سولفات سدیم در ساختار بی آب خود یک کود غیر واکنشی و غیر مضر است که رشد محصولات را افزایش می دهد و همچنین از آن در برابر آسیب محافظت می کند. سولفات سدیم احتمالاً باهوش ترین کود در دسترس است.
 3. چرا سولفات برای رشد گیاه مهم است؟
  برای تشکیل کلروفیل ضروری است، گره‌زایی را در حبوبات افزایش می‌دهد، به توسعه و فعال شدن آنزیم‌ها و ویتامین‌های خاص کمک می‌کند و جزء ساختاری دو اسید آمینه از ۲۱ اسید آمینه است که پروتئین را تشکیل می‌دهند.
Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *