زاج سفید در کشاورزی

زاج سفید

زاج سفید نمکی معدنی و شیمیایی است که از اسامی دیگر آن آلوم یا سولفات آلومینیوم است. به اشکال کریستالی، سنگ بلوری و یا حتی پودری نیز عرضه می شود، منتها این ماده هم مانند سولفات آلومینیوم ابتدا باید به صورت مایع در بیاید. که از ویژگی های شیمیایی اش هم حلالیت پذیری بالا در آب است.

دارای کاربرد های فراوانی در صنایع گوناگونی است که غذا و دارو، پزشکی و کشاورزی هم شامل آن ها می شوند. در این مطلب در رابطه با کاربرد های زاج سفید و به خصوص راجع به زاج سفید در کشاورزی نکاتی را ذکر کرده ایم.

کاربرد ها و ویژگی های زاج سفید

انواع مختلفی از زاج سفید و یا آلوم موجود هستند که به عنوان مثال نوع سدیمی آن در محکم کردن دیواره میوه ها و سبزیجات و یا تولید ترشی کاربرد دارد. هر چند استفاده غذایی از آن ها بایستی مطابق با استاندارد ها و پروانه بهداشتی باشد و در حد بسیار کمی مورد استفاده قرار بگیرد.

از کاربرد های زاج سفید می توان دئودورانت بودن را نام برد. هنگامی که به عنوان دئودورانت مورد استفاده قرار می گیرد توسط پوست جذب می شود و وارد جریان خون می شود.

این ماده را در پزشکی به عنوان بند آورنده خون استفاده می کنند. زیرا ماده قابضی است و هنگامی که به میزان کافی و اندازه صحیح استفاده شود مشکلی ایجاد نمی کند.

در صنایع رنگرزی و چاپ بر روی پارچه و الیاف، ازاین ماده به جهت رنگ آمیزی و تثبیت و پایداری رنگ بر روی پارچه استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای زیاد این ماده در صنایع تصفیه آب است. سولفات آلومینیوم در صنعت تصفیه آب به وفور مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به خوبی می تواند ناخالصی ها و مواد آلوده موجود در آب را حذف کند. در استخر ها نیز به همین ترتیب، آلوم را برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می دهند.

کاربرد زاج سفید
کاربرد زاج سفید

زاج سفید در کشاورزی

خاک ها از میزان اسیدیته و یا قلیائیت متنوعی برخوردار هستند. این مقیاس را تحت عنوان PH خاک می شناسیم. در صورتی که PH خاک 7 باشد به معنای خنثی بودن آن است. PH کمتر از این مقدار اسیدی و PH بیشتر از این مقدار قلیایی است. به طور معمول در آب و هوای خشک بیشتر خاک ها قلیایی و در مناطق با آب و هوای بارونی و مرطوب، بیشتر اسیدی هستند.

میزان PH خاک در صنعت کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از آن جایی که در صورت نا مناسب بودن آن، شرایط سختی برای گیاهان به جهت جذب مواد غذایی موجود در خاک به وجود می آید. اکثر گیاهان در محدوده پی اچ 6.0 تا 7.2 به خوبی رشد می کنند؛ یعنی در حالت اسیدی خفیف یا قلیایی خفیف. در این هنگام است که زاج سفید یا سولفات آلومینیوم به میان می آید.

زاج سفید در کشاورزی، باعث کم تر شدن میزان PH خاک و در نتیجه اسیدی تر شدن آن می شود. این مسئله برای گیاهان اسیدی دوست حائز اهمیت است. اگر رشد گیاهان اسید دوستتان متوقف شده است، پیش از تنظیم PH خاک، تستی انجام دهید تا از میزان اسیدیته و یا قلیائیت آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشاهده کردید که خاک بیش از اندازه قلیایی است، به آن زاج سفید بیافزایید.

خاک قلیایی و یا آهکی مانع جذب مواد غذایی و معدنی موجود در خاک توسط گیاه می شود، در این مواقع بایستی زاج سفید و یا سولفات آلومینیوم را به میزان لازم و متناسب با نوع گیاه به خاک اضافه کنید تا خاک را اسیدی تر کند و با ایجاد واکنش هایی مواد غذایی را در دسترس گیاه قرار دهد. حتی در بعضی از گیاهان، مانند هورتانسیا، به دلیل حساسیتش به خاک اسیدی، پس از اسیدی شدن خاک گلبرگ هایش تغییر رنگ می دهند.

مواد دیگری نیز هستند که برای این امر مورد استفاده قرار می گیرند، اما هیچ کام به کار آمدی سولفات آلومینیوم نیستند. سولفات آلومینیوم به سبب ویژگی هایی مانند حلالیت زیاد، قدرت اسیدی بالا و همچنین مقرون به صرفه بودن از بهترین گزینه های موجود هستند. و تنها نکته ای که در استفاده از آن ها باید رعایت بفرمایید میزان استفاده از آن ها در خاک است. این میزان متناسب با نوع گیاه، میزان ارتفاع آن و محیط نگهداری گیاه تعیین می شود. حتما پیش از استفاده با متخصصین مربوطه مشورتی داشته باشید.

سولفات آلومینیوم
زاج سفید

سخن آخر

زاج سفید در کشاورزی تنها یکی از بیشمار کاربرد های این ماده پر مصرف و محبوب در میان عموم مردم است. قابلیت ها و مزایای آن، باعث شده که بتواند در تقریبا تمامی صنایع راه خود را باز کند و به ماده ای پر کاربرد و پر مصرف تبدیل شود. شما می توانید زاج سفید را به راحتی در عطاری ها به شکل سنگ و یا پودر شده بیابید و با قیمتی ارزان به میزان دلخواهتان تهیه کنید.

و یا می توانید سولفات آلومینیوم 17% با کیفیتی بسیار بالا را به صورت حضوری و یا اینترنتی از پگاه محیط، سفارش داده و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *