اسید فلوئوریدریک چیست؟

اسید فلوئوریدریک چیست

اسید فلوئوریدریک

اسید فلوئوریدریک نوعی ماده بسیار سمی و خطرناک می باشد که از حل کردن هیدروژن فلوئورید در آب به دست می آید. شاید برایتان سوال پیش بی آید که به چه علت این ماده بسیار خطرناک و سمی می باشد. به صورت کلی ماده هیدروژن فلوئورید خودش به خودی خود یک ماده بسیار خطرناک می باشد. بنابراین عادی است که این اسیدی که از این ماده به وجود می آید بسیار سمی و خطرناک باشد. واردات اسید فلوئوریدریک، سولفات آلومینیوم و… امروزه بسیار رایج شده است.

به صورت کلی این ماده دارای اسم های دیگری می باشد. که در حال حاضر این ماده را نیز به آن اسم ها نیز می شناسند. اسید فلوئوریدریک، فلوریدریک اسید این 2 اسمی که گفته شد اصلی ترین و معروف ترین اسم های می باشد که مربوط به اسید فلوئوریدریک می باشد. حال که فهمیدید اسید فلوئوریدریک چیست بهتر است برویم سراغ ویژگی های این ماده، با ما همراه باشید.

ظاهر اسید فلوئوریدریک
اسید فلوئوریدریک

ویژگی اسید فلوئوریدریک

در حال حاضر که دارم برای شما این مطلب را می نویسم این ماده یعنی اسید فلوئوریدریک ویژگی های مهم ولی در اصل خطرناکی را دارد که در ادامه آن ها را به شما عزیزان خواهم گفت.

  1. سمی: به این صورت که اگر در هر صورتی این ماده وارد بدن شما شود می توان تا حد بالایی گفت که بدن شما را کاملا سمی می کند و امکان دارد که سیستم ایمنی شما را صد در صد دچار اشکال کند و در نتیجه مرگ شما را رقم بزند.
  2. خورنده: این اسید همانند اسید های دیگر بسیار خورنده می باشد، به این صورت که اگر روی پوست ریخته شود می توان گفت که کاملا پوست شما را از بین می برد، بنابراین توصیه می شود که حین کار کردن با این ماده حتما موارد ایمنی را رعایت کنید تا به شما آسیبی وارد نکند.
  3. واکنش دهنده: این ماده با یک سری محصولات دیگر واکنش نشان می دهد، این ماده ها عبارتند از : فلز، شیشه، چرم، آب، کربن ها و بتن ها واکنش ها را به وجود می آورد.

مواردی که در بالا گفته شد اصلی ترین ویژگی این ماده می باشد، اما خطرناک بودن این ماده را هیچوقت از بین نبرید، متاسفانه در چندین سال پیش که کار اسید پاشی صورت گرفته شد از همین ماده استفاده کرده بودند، حال که فهمیدید ویژگی اسید فلوئوریدریک چیست بهتر است برویم سراغ مضرات این ماده برای بدن انسان.

مضرات این ماده خطرناک برای بدن

همان طور که در اول متن گفته شد این ماده بسیار خطرناک و سمی می باشد، اما ما به دنبال این هستیم که تاثیر این ماده بر روی بدن انسان را مورد برسی قرار دهیم. به صورت کلی می توان گفت که این ماده با اجزای اصلی بدن که در ادامه آن ها را خواهیم گفت ارتباط دارد و اگر درصدی بر خورد با این اجزای بدن داشته باشد مشکلات خطرناک و جبران نا پذیری را برای شما به وجود می آورد.

مضرات اسید فلوئوریدریک
مضرات اسید فلوئوریدریک برای بدن

تنفس

متاسفانه اصلی ترین خطری که برای ریه وجود دارد توسط این ماده به این صورت می باشد که اگر شما این ماده را بو کنید باعث می شود که به صورت صد در صد شش های شما را از بین برود، بنابراین توسط دانشمندان یک قانون مبنی بر اینکه حین کار کردن با این ماده بسیار خطرناک از ماسک های حرفه ای حتما استفاده کنید تا شما را دچار مشکل نکند، زمانی که این مشکل برای فردی به وقوع افتاد سریعا آن را به فضای بازی ببرید سپس با پزشک معالج سریعا تماس بگیرید تا کار های اولیه لازم را انجام دهید.

خوردن این ماده

ببینید طبق تحقیقات انجام شده توسط پزشکان و دانشمندان زمانی که این ماده خورده می شود مرگ صد در صد را به وجود می آورد، متاسفانه این ماده خیلی سریع توسط اجزای بدن جذب می شود و به طور کل بدن را از بین می برد، به صورت کلی زمانی که این ماده خورده می شود تمامی اجزای بدن را می سوزاند، شاید برایتان سوال پیش بی آید که زمانی که این اتفاق افتاد باید چه عملی را انجام داد؟ ببینید تنها کاری که شما می توانید انجام دهید فقط این می باشد که فقط دهن فرد را با آب بشورید و کار دیگه ای انجام ندهید و سریعا با پزشک تماس بگیرید،

ارتباط با پوست

همان طور که در بالا گفته شد زمانی که این ماده با پوست ارتباط برقرار می کند باعث سوختن و از بین بردن پوست شما می شود، شاید با خود بگوید که زمانی دیدم که این ماده با پوست برخورد می کند اتفاقی نمی افتد، بله این حرف درست در برخی از بدن افراد می باشد که زمانی که این ماده با پوست برخورد می کند تا چند دقیقه بعدش اتفاق خاصی نمی افتد اما رفته رفته اجزای پوست و آن سطح از بدن که با آن برخورد کرده است را از بین می برد، بنابراین اول و آخر زمانی که این ماده با پوست ارتباط پیدا کند آن بخش از بدن را از بین می برد.

بنابراین شما کاری که باید بکنید این است که زمانی که مشاهده کردید این ماده با پوست ارتباط بر قرار کرده سریعا آن را به مدت 20 دقیقه بشورید سپس با پزشک مورد نظر تماس برقرار کنید و کار های اولیه را انجام دهید.

متاسفانه 3 موردی که در بالا گفته شده است طبق تحقیقات انجام شده کاملا به صورت علمی ثابت شده است و در صورت اتفاق افتادن هر کدام از مشکلات بالا عواقب جبران نا پذیری را برای شما به وجود می آورد، در ادامه به دنبال این هستیم که کاربرد این ماده را مورد برسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

کاربرد اسید فلوئوریدریک

در حال حاضر می توان به جرات گفت که این ماده مهم ترین ماده خطرناکی می باشد که امروزه در بیشتر صنایع کاربرد های زیادی دارد، قصد ما این است که به شما عزیزان کاربرد اسید فلوئوریدریک چیست را مورد بررسی قرار دهیم.

کاربرد اسید فلوئوریدریک
کاربرد ماده اسید فلوئوریدریک
  • صنایع نفت، به این صورت که برای ساخت یک سری ماده های جدید که توسط نفت می باشد نیاز می باشد که در آن یک سری تغیرات را به وجود بی آوردند بنابراین از اسید فلوریک استفاده می کنند.
  • فلز کاری: طبق تحقیقات انجام شده از اسید فلوریک  برای از بین بردن یک سری ناخالصی های که امکان دارد در فولاد و کربن وجود داشته باشد را از بین ببرد.
  • شیشه:  در حال حاضر اصلی ترین و مهم ترین کاربردی که در اسید فلوئوریدریک وجود دارد این می باشد که برای حکاکی نماد ها و نوشته ها بر روی شیشه ها از این ماده خطرناک استفاده می کنند.
  • صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی تا حدی متفاوت می باشد کاربرد این ماده به این صورت که برای تولید کردن اسید های دیگر از این ماده اسید خورنده و خطرناک استفاده می کنند.

مواردی که در بالا گفته شد اصلی ترین کاربرد های اسید فلوریدریک می باشد که امروزه بسیار پرکاربرد و پرمصرف می باشد.

نتیجه گیری

در آخر به این جمع بندی می رسیم که امروزه اسید فلوئوریدریک یک ماده بسیار خطرناک و سمی می باشد که در صورت ارتباط تماس با پوست باعث می شود که بدن شما را از بین ببرد، اصلی ترین مصرفی که امروزه از اسید فلوئوریدریک می شود این است که در صنایع شیمیایی و نفت استفاده می شود که بسیار حرفه ای می باشد و از طرفی دیگر در نظر بگیرید حین کار با این ماده کاملا موارد ایمنی را رعایت کنید. تا برای شما مشکلی به وجود نیاورد.

[faq title=”سوالات متداول اسید فلوئوریدریک چیست” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”از کجا می توان اسید فلوئوریدریک را خریداری کرد؟” number=”1″]به صورت کلی شما می توانید با مراجعه به کارخانه های که کار تولید اسید فلوئوریدریک را دارند خریداری کنید. و یا حتی اگر به دنبال راحتی کار خود می باشید می توانید به سایت پگاه محیط آرین درخواست خود را مبنی بر پلی آلومینیوم کلراید بدهید.[/faq_item][faq_item title=”آیا زمانی که این ماده استنشاق شود سریعا باعث مرگ می شود؟” number=”2″]ببینید این بستگی به قدرت و سیستم ایمنی بدن دارد در بعضی مواقع دیده شده است که در حالت استنشاق بعضی از بدن ها توانسته اند مقاومت کنند اما باز برخی از مشکلات را به وجود آورده اند.[/faq_item][faq_item title=”نقطه جوش این ماده خطرناک چند می باشد؟” number=”3″]طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نقطه جوش این ماده سمی و خورنده در 108 درجه سانتی گراد می باشد.[/faq_item][faq_item title=”جنس و رنگ این ماده به چه صورت است؟” number=”4″]این ماده همانند آب مایع می باشد و از طرفی دیگر رنگی ندارد و کاملا همانند آب می باشد.[/faq_item][/faq]

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *