اتانول صنعتی

الکل های صنعتی

امروز قصد داریم یک توضیح کامل در مورد اینکه اتانول صنعتی چیست انجام بدهیم، اگر شما نیز یکی از آدم های می باشید که نمی دانید اتانول چیست توصیه می کنیم همراه ما باشید تا به شما بگویم که اصلا اتانول چیست و چه کاربردی دارد، با ما همراه باشید.

اتانول چیست؟

ببینید امروزه اتانول همان الکل می باشد، با این تفاوت که درصد خلوص این اتانول با آن الکل های که قابلیت خوردن را دارد تفاوت می باشد، به این صورت که در اتانول های صنعتی درصد الکل 90 درصد به بالا می باشد، به همین دلیل است که به آن اتانول یا الکل صنعتی می گویند، امروزه اتانول تبدیل شده است به یکی از پر مصرف ترین ماده های که در صنعت به کار می رود.

در ادامه مطلب به دنبال این هستیم که کاربرد الکل صنعتی را با شما عزیزان مورد برسی قرار دهیم، اما اتانول یک نوع الکل اتیلیک تقطیر شده می باشد که نام دیگر آن الکل دناتوره شده می باشد می باشد، شاید برایتان سوال پیش بی آید که فرمول شیمیایی الکل صنعتی چیست؟ باید در جواب بگویم که فرمول مولکولی آن c2-H5-OH می باشد که فرمول شیمیایی این نوع الکل صنعتی می باشد، در ادامه مطلب می خواهیم نحوه درست کردن یا به وجود آوردن الکل صنعتی را با شما عزیزان مورد برسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

انواع الکل صنعتی

به صورت کلی امروزه الکل های زیادی به وجود آمده است که در ادامه هر کدام را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

1- الکل اتیلیک اتانول

ببینید به صورت کلی این نوع الکل به صورت طبیعی در بدن انسان و گیاهان تنها به صورد 5 درصد وجود دارد، اما این نوع الکل ها در مخمر ها و بعضی از باکتری های که در بدن انسان وجود دارد یافت می شود، شاید برایتان سوال پیش بی آید که مگر در بدن انسان الکل یافت می شود؟ در جواب باید بگویم که بله، همان روده ای که در بدن انسان به کار رفته است توسط میکروب ها اصلی ترین راهی می باشد که بدن انسان این الکل را به صورت طبیعی به وجود آورده است.

در نظر بگیرید این الکل در بدن انسان رخ می دهد و قابل دید و درک آن نمی باشید شما و از وجود آن در بدن امکان دارد گاهی مواقع متوجه شوید و گاهی مواقع نیز متوجه نشوید، ولی طبق تحقیقات انجام شده توسط پزشکان به این صورت می باشد که در بیشتر مواقع وجود این ماده در بدن احساس نمی شود.

2- الکل متلیک

اما برسیم به اصلی تریین الکل ها که از تقطیر چوب به دست می آید به این صورت که به آن الکل چوبی می گویند، این نوع الکل ها بی رنگ بوده است و تفاوتی با آب ندارد، اما در درجه 65 سانتی گراد به نقطه جوش می رسد، یکی از مضرات منفی که این الکل دارد بسیار سمی بوده است که باعث می شود که به قطع یقین فرد را دچار مشکل کند، اما در ادامه مطلب به دنبال عوارض پر خطر الکل صنعتی با شما عزیزان را مورد برسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

الکل چوبی
الکل متلیک

3- الکل های طبی 96 درصد

ببینید اگر دقت کرده باشید زمانی که شما به یک بیمارستان می روید برای اینکه کار سرم تراپی یا تزریق آمپول را انجام دهید از پد های الکلی استفاده می کنند، بنابراین در بیمارستان ها برای پد های الکلی از این نوع الکل استفاده می شود که فاقد رنگ و بو می باشد، از طرفی دارای بوی زائد و تلخی می باشد، این نوع الکل الکل خوراکی می باشد، خوراکی نه به معنی این که شما می توانید آن را به عنوان نوشیدنی بخورید نه، بلکه استفاده آن روی پوست تاثیر مخربی ندارد و از طرفی دیگر امروزه به دلیل اینکه کرونا وارد تمام جهان شده است افراد برای ضد عفونی کردن دست های خود از این نوع الکل های طبی 96  درصد استفاده می کنند که بسیار بی خطر می باشد برای پوست و بدن انسان.

کاربرد الکل صنعتی

ببینید به صورت کلی امروزه الکل های صنعتی بسیار پر مصرف و پر کاربرد می باشد، اما در ادامه مطلب اصلی ترین مصارفی که از این نوع الکل ها می شود را با شما عزیزان مورد برسی قرار خواهیم داد، با ما همراه باشید.

 1. ضد عفونی: همانطور که میدانید امروزه برای اینکه بتوان ویروس ها را کشت می توان از الکل های صنعتی برای ضد عفونی مانند هنگام زدن امپول و تزریق از این نوع الکل استفاده می شود که کاملا ضد عفونی شود.
 2. جرم گیری و لکه گیری: برای این که بتوان لکه ها و جرم های که روی دیوار ها و سطح های مانند کاشی و یا دیواره های خانه را تمیز کنید می توانید از این نوع الکل های صنعتی برای از بین بردن جرم ها استفاده کنید.
 3. درخشان کننده: امروزه همان طور که می دانید برای اینکه بتوان عینک را کاملا تمیز و شفاف کرد از یک سری الکل ها استفاده می شود، این نوع الکل ها همان الکل های صنعتی می باشد که بسیار زیبا کننده و از طرفی باعث می شود شیشه عینک شما یا حتی شیشه های دیگر بسیار شفاف بشود.

تمامی مواردی که در بالا گفته شد اصلی ترین کاربرد های الکل های صنعتی می باشد که امروزه پر مصرف و پر کاربرد می باشد، در ادامه عوارض خطرناکی که این نوع الکل ها دارند را با شما عزیزان مورد برسی قرار خواهیم داد، با ما همراه باشید.

کاربرد الکل صنعتی
کاربرد الکل صنعتی

عوارض خطرناک مصرف الکل صنعتی

ببینید امروزه به صورت کلی زمانی که در یک مشروبات الکلی الکل به کار می رود می توان گفت از الکل صنعتی نمی باشد، اما ما به دنبال این هستیم که نیز عوارض این نوع الکل ها که نسبت به الکل های صنعتی کم خطر تر می باشد را مورد برسی قرار دهیم.

 1. خاب آلودگی
 2. حالت تهوع
 3. استفراغ
 4. افسردگی
 5. تنگی نفس که در نتیجه می شود خر و پف های بسیار بد
 6. کبد را به صورت مستقیم تحت تاثیر  قرار می دهد
 7. ضعیف تر کردن سیستم ایمنی بدن

تمامی مواردی که در بالا گفته شد اصلی ترین عوارض مصرف الکل های می باشد که نسبت به الکل های صنعتی کم خطر تر می باشد، اما برویم سمت عوارض خطرناک مصرف الکل صنعتی.

 1. کور شدن
 2. مرگ
 3. عوارض پوستی شدید

به صورت کلی تمامی 3 مواردی که در بالا گفته شد اصلی ترین و قاطع ترین عوارض مصرف الکل صنعتی می باشد که امکان دارد برای یک فرد به وجود بی آورد.

الکل صنعتی خطرناک
عوارض مصرف الکل صنعتی

نتیجه گیری اتانول صنعتی

در آخر به این جمع بندی می رسیم که اتانول صنعتی امروزه مصرف های زیادی دارد که از طرفی بسیار پر کاربرد و پر مصرف می باشد و از طرفی دیگر بسیار خطرناک برای بدن انسان می باشد، امروزه افراد بر این باوردند با استفاده از الکل هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی کند اما در طول استفاده بلند مدت باعث به وجود آوردن مشکلاتی درون شما می شود که هیچ گاه جبران پذیر نمی باشد.

[faq title=”سوالات متداول اتانول صنعتی” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”از کجا می توان اتانول صنعتی خریداری کرد؟” number=”1″]شما برای خرید اتانول صنعتی یا همان الکل صنعتی 2 راه دارید، 1 داروخانه که امروزه در داروخانه ها الکل های صنعتی و الکل های که مربوط به کار های ضدعفونی می شود را خریداری کنید، راه دوم خرید از کارخانه های که کارشان تولید الکل های صنعتی می باشد. [/faq_item][faq_item title=”آیا الکل صنعتی از طریق پوست نفوذ پذیر است؟” number=”2″]به صورت کلی بله به این علت که الکل صنعتی بسیار قوی بوده است و از پوست نفوذ می کند و زمانی که الکل صنعتی از پوست نفوذ کند باعث می شود که برای شما یکی از 3 مشکل که در بالا گفته شد مربوط به عوارض الکل صنعتی می باشد خدایی نکرده برای شما به وجود می آید.[/faq_item][faq_item title=”در صورت برخورد الکل صنعتی با پوست چیکار کنیم؟” number=”3″]هر زمان که این نوع الکل صنعتی با پوست شما برخورد کرد سریعا آن مکان بر خورد شده را به مدت 15 دقیقه با آب کاملا شسته و بعد از آن سریعا با پزشک معالج تماس بگیرید و به نزد آن بروید تا سریعا راه های درمان را شروع کنید.[/faq_item][faq_item title=”آیا می توان برای خرید اتانول صنعتی یا آمونیوم پر سولفات به پگاه محیط آرین مراجعه کرد؟” number=”4″]بله اگر به دنبال الکل صنعتی یا آمونیوم پرسولفات می باشید کافی است به سایت پگاه محیط آرین مراجعه کنید[/faq_item][/faq]

 

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *