همه چیر در مورد سولفات آلومینیوم

قیمت سولفات آلومینیوم
صنعت و سولفات آلومینیوم
ژانویه 14, 2019
قیمت سولفات آلومینیوم
همه چیز در مورد سولفات آلومینیوم( بخش دوم)
ژانویه 23, 2019

آیا می دانید سولفات آلومینیوم چه ویژگی هایی دارد؟ سولفات آلومینیوم بسیار کاربردی و مفید است و هم در صنعت و هم در زمینه های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در مقالات قبل شما را با صنعت و سولفات آلومینیوم و همچنین برترین کاربرد های سولفات آلومینیوم آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سولفات آلومینیوم اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

آلومینیوم یا (AL) که در شیمی به عنوان آلومینیوم شناخته می شود، بسیار سبک و رنگی نقره ای مایل به سفید دارد و در جندل تناوبی در گروه اصلی 13 قرار دارد.

ترکیب آلومینیوم و سولفات پدیده ایی به نام سولفات آلومینیوم را به وجود می آورد که بسیار شناخته شده و کاربردی است.

آشنایی با مهم ترین کاربرد های سولفات آلومینیوم

همانطور که قبلا هم گفتیم از سولفات آلومینیوم در تصفیه آب استفاده می شود. هکچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ نیز بسیار کاربردی و مفید است. در تصفیه آب طوری عمل می کند که آلودگی ها و ناخالصی ها سنگین تر شوند و در کف محفظه قرار گیرند و به راحتی آب خالص از ناخالصی ها جدا شود.

علاوه بر این سولفات آلومینیوم در کاهش PH خاک باغچه ها نیز بسیار موثر است. باغبان ها برای تغییر رنگ گل های خود سولفات آلومینیوم را به خاک باغ اضافه می کنند تا PH آن کم شود و رنگ گل ها تغییر پیدا کند.

 

در صنعت ساخت و ساز نیز از سولفات آلومینیوم به عنوان ماده ایی ضد آب و تسریع کننده مقاومت بتن استفاده می شود.

سولفات آلومینیوم در بند آوردن خون نیز بسیار کاربردی است. علاوه بر این ها یکی از کاربرد های دیگری که سولفات آلومینیوم دارد این است که با استفاده از آن می توان حشرات و جانوان اسپانیایی مانند اِسلاگ ها( نوعی حلزون) را از بین برد.

لازم به ذکر است که استفاده از سولفات آلومینیوم به منظور از بین بردن اسلاگ ها هیچ آسیبی برای محیط زیست نخواهد داشت.